Szczeniaki Beagle

Wszystkich zainteresowanych szczeniakami i rasą beagle zapraszamy do kontaktu z nami.

Szczeniaki urodzone w naszej hodowli przekazujemy do nowych domów po ukończeniu 8 tygodni, zaszczepione stosownie do wieku, odrobaczone, oznakowane, z metryką FCI , zaopatrzone w książeczkę zdrowia oraz wyprawkę. Nowym Opiekunom naszych szczeniąt zapewniamy niezbędne informacje o ich dalszym wychowaniu. Zawsze pozostajemy do Państwa  dyspozycji dzieląc się naszym wieloletnim hodowlanym doświadczeniem.

Nie wymagamy od przyszłych opiekunów naszych szczeniaków aby je wystawiali. Przede wszystkim zależy nam na znalezieniu dla nich kochających i szczęśliwych domów i to jest nasz główny cel. Jeżeli opiekunowie naszych szczeniąt deklarują chęć wystawiania swoich pupili, zawsze bardzo się z tego cieszymy i zawsze ich w tym wspieramy. 

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze szczeniaki psychicznie, zdrowotnie i eksterierowo wypadały jak najlepiej i żeby były dla Państwa źródłem radości, miłości i dumy. W tym celu bardzo starannie dobieramy rodziców. Kryjemy nasze suki reproduktorami przebadanymi w kierunku chorób występujących w rasie beagle co daje gwarancję, że szczenięta po nich nie będą na te choroby chorowały. Dbamy o odpowiednie żywienie, opiekę medyczną i prawidłową socjalizację szczeniąt. Szczenięta odchowują się w naszym w domu w stałym kontakcie z ludźmi i innymi psami.

 

Możecie również Państwo  liczyć na naszą pomoc i radę w sprawie codziennego wychowania i pielęgnacji maluchów. Jesteśmy dla Was dostępni 24 godziny na dobę.  

Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie ze wszystkich szczeniąt wyrosną gwiazdy wystawowych ringów. Z dobrze zapowiadającego się szczeniaka nie zawsze wyrasta wystawowy champion. Hodowla uczy przede wszystkim pokory i tego, że nie da się wszystkiego  przewidzieć w 100%. Wieloletnie doświadczenie, które posiadamy minimalizuje ryzyko pomyłki w tym względzie ale gwarancji nigdy nie daje.

Przy wyjeździe psa za granicę pomagamy w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności potrzebnych do przekroczenia granicy.
Koszty odpowiednich dokumentów oraz konieczność przebywania szczeniaka w hodowli dłużej, ponosi przyszły właściciel.

Kolory u Beagle

Szczeniaki beagle występują w wielu odmianach kolorystycznych. Najbardziej popularna jest odmiana trzykolorowa tzw tricolor.Występuje w różnych wariantach. Może być czaprakowe (płaszczowe) lub bardziej i łaciate.  Maluchy rodzą się ciemne i z upływem czasu jaśnieją  wybarwiając się na brązowo. Ostatecznie kolor stabilizuje około pierwszego roku życia.

Tricolor ma również odmianę niebieską. Nazywa się to niebieski tricolor. Wtedy to co u zwykłego tricolora jest czarne u niebieskiego ma niebieski odcień. Niebieskie beagle również występują w różnych odmianach od bardzo jasnych po ciemniejsze. Jest to w pełni prawidłowe choć bardzo rzadkie umaszczenie. Jako małe szczeniaki takie niebieskie beagle są rzeczywiście bardzo niebieskie. Z czasem kolor niebieski przybiera odcień stalowy. Nos u dorosłych niebieskich beagle jest ciemno szary wpadający w czarny. 

Istnieje również odmiana beagle dwukolorowa tzw bicolor czyli biało brązowy Taki kolor występuję również w wielu wariantach od jasnych do ciemnych . Szczenięta bicolor rodzą się białe lub z lekko zaznaczonym kolorem brązowym lub beżowym i z czasem ciemnieją. Takie umaszczenie jest znacznie rzadsze niż klasyczne tricolor ale częstsze niż blue czyli niebieskie. Nos u dorosłego beagle bicolor jest  brązowo różowy. W  Łaciatej Sforze na przestrzeni 26 lat urodziły się wszystkie powyżej wymienione kolorystyczne odmiany beagle.

Następnym etapem jest siwienie, które tak jak u ludzi tak i psów przebiega u każdego w różnym tempie i w różnym wieku. Reasumując kolor zmienia się przez całe życie psa.

Posiadanie psa to ogromna frajda, ale jednocześnie poważne obowiązki i niemałe wydatki przez całe jego życie. Pomijając sam zakup psa trzeba doliczyć jeszcze koszty szczepień, które trzeba co roku powtarzać, koszty wyżywienia i opieki weterynaryjnej oraz koszty ewentualnych zniszczeń jakie może poczynić w domu jako mały szczeniak. Do tego dochodzą kłopoty z wyjazdem na wakacje, bo przecież nie wszędzie można zabrać ze sobą psa. Jest jeszcze oczywiście codzienny obowiązek wychodzenia z psem na spacer bez względu na pogodę porę roku i nasze własne samopoczucie. 

Jeżeli jednak pomimo wszystkich minusów zdecydujecie się Państwo na posiadanie psa, to możecie być pewni, że wynagrodzi on Wam wszystkie niedogodności swoja miłością, przyjaźnią i wiernością.    

Zajrzyj do naszego poradnika

Wychowanie szczeniaka

Przewiń na górę