O Nas

Hodujemy beagle od ponad ćwierć wieku i choć wiemy o nich prawie wszystko to wciąż potrafią nas zaskoczyć. Ciągle się uczymy i im bardziej je poznajemy tym bardziej je podziwiamy i kochamy.  Obcowanie z beagle to niezwykłe przeżycie, które uczy szacunku, pokory i bezwarunkowej miłości do istoty tak doskonałej i tak różnej od człowieka a jednocześnie tak do nas podobnej jaką jest pies. 

Na samym początku naszej przygody z beagle nawiązaliśmy kontakty z wiodącymi hodowlami duńskimi, stąd nasze psy mają wspaniałe rodowody, w których krzyżują się najlepsze europejskie i światowe linie hodowlane. Przez te wszystkie lata dochowaliśmy się wielu wspaniałych beagle, które są jednocześnie doskonałymi psami wystawowymi oraz cudownymi psimi przyjaciółmi. Pierwszy pies z tytułem interchampiona w Polsce – “Bonny Łaciata Sfora” pochodził właśnie z naszej hodowli.  

Biorąc pod uwagę długość życia trzeba być przygotowanym do rozstań na zawsze. Staramy się zachować równowagę tak by ambicje i sukcesy nie przysłaniały nam celu nadrzędnego jakim jest dobro naszych przyjaciół. Bardzo konsekwentnie pilnujemy, żeby w naszej  hodowli nie było zbyt dużo psów po to właśnie aby wszystkim jej członkom, na różnym etapie ich życia, móc zapewnić naszą uwagę i godne warunki bytowe. Psy żyją przeciętnie 12-14 lat z tego około 6 lat przypada na okres hodowlany . Z prostego rachunku matematycznego wynika, że większość życia spędzają jako zwykłe kanapowce. Jesteśmy razem na zawsze, na dobre i na złe. Stare psy dożywają u nas swoich ostatnich dni otoczone taką samą miłością i opieką jak wtedy gdy były młode i w pełni sprawne.

Zawsze staramy się utrzymywać kontakt z nowymi rodzinami naszych maluchów i w razie potrzeby służyć radą oraz pomocą. Dzięki temu poznaliśmy wielu ciekawych ludzi i nawiązaliśmy wiele przyjaźni które trwają do dziś. Beagle z przydomkiem hodowlanym “Łaciata Sfora” mieszkają na całym świecie: w Niemczech, we Francji we Włoszech, w USA a nawet w Japonii.

Beagle z Łaciatej Sfory

Należymy do Związku Kynologicznego w Polsce w skrócie  ZKwP – najstarszej organizacji kynologicznej działającej w naszym kraju, która powstała 1938r.  ZKwP jako jedyny należy do największej i najbardziej liczącej się Międzynarodowej Federacji Kynologicznej w skrócie –  FCI  mającej swą siedzibę w Thuin w Belgii. Dlatego rodowody naszych psów są honorowane na całym świecie.

Przez wiele lat hodowla Łaciata Sfora kojarzyła się wyłącznie z rasą beagle. W styczniu 2014 dołączyła do nas suczka japońskiej rasy shiba inu. Jednak to właśnie beagle na zawsze pozostaną naszą pierwszą i niekwestionowaną miłością oraz naszą rasą wiodącą. Postanowiliśmy poświęcić rasie shiba oddzielną stronę (shibainu.net.pl) ze względu na to, że jest to zupełnie inny pies niż beagle.  

 

Zapraszam do przeczytania wywiadu ze mną opublikowanego na stronie "beaglemaniactwo".

Przewiń na górę