Szczeniaki

Nowy miot planujemy latem tego roku. Zapraszamy do wstępnych rezerwacji

Szczeniaki urodzone w naszej hodowli przekazujemy do nowych domów po ukończeniu 8 tygodni, zaszczepione stosownie do wieku, odrobaczone, oznakowane, z metryką FCI , zaopatrzone w książeczkę zdrowia oraz wyprawkę. Nowym Opiekunom naszych szczeniąt zapewniamy niezbędne informacje o ich dalszym wychowaniu. Zawsze pozostajemy do Państwa  dyspozycji dzieląc się naszym wieloletnim doświadczeniem w pracy z tą piękna i mądrą rasą psów oraz zawsze służymy radą i pomocą. 

Nie wymagamy od przyszłych opiekunów naszych szczeniaków aby je wystawiali. Przede wszystkim zależy nam na znalezieniu dla nich kochających i szczęśliwych domów i to jest nasz główny cel. Oczywiście bonusem jest jeżeli opiekunowie naszych szczeniąt deklarują chęć wystawiania swoich pupili. Zawsze bardzo się z tego cieszymy i w takim przypadku dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem w tym względzie. 

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze szczeniaki psychicznie i eksterierowo wypadały jak najlepiej i mogły wyrosnąć na pięknych, mądrych, zdrowych i prawidłowo zsocjalizowanych przedstawicieli rasy. W tym celu bardzo starannie dobieramy rodziców. Kryjemy nasze suki reproduktorami przebadanymi w kierunku chorób występujących w rasie beagle co daje gwarancję, że szczenięta po nich nie będą na te choroby chorowały. Dbamy o odpowiednie żywienie, opiekę medyczną i prawidłową socjalizację szczeniąt. Szczenięta odchowują się w naszym w domu w stałym kontakcie z ludźmi i innymi psami.

Możecie również Państwo  liczyć na naszą pomoc i radę w sprawie codziennego wychowania i pielęgnacji maluchów. Jesteśmy dla Was dostępni 24 godziny na dobę.  

Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie ze wszystkich szczeniąt wyrosną gwiazdy wystawowych ringów. Z dobrze zapowiadającego się szczeniaka nie zawsze wyrasta wystawowy champion, natomiast ze źle zapowiadającego się – prawie nigdy.  Hodowla uczy przede wszystkim pokory i tego, że nie da się wszystkiego  przewidzieć w 100%. Wieloletnie doświadczenie, które posiadamy minimalizuje ryzyko pomyłki w tym względzie ale gwarancji nigdy nie daje.

Przy wyjeździe psa za granicę pomagamy w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności potrzebnych do przekroczenia granicy. Koszty odpowiednich dokumentów oraz konieczność przebywania szczeniaka w hodowli dłużej, ponosi przyszły właściciel.

Kolory u Beagle

Szczeniaki beagle występują w wielu odmianach kolorystycznych. Najbardziej popularna jest odmiana trzykolorowa tzw tricolor.Występuje w różnych wariantach. Może być czaprakowe (płaszczowe) lub bardziej i łaciate.  Maluchy rodzą się ciemne i z upływem czasu jaśnieją  wybarwiając się na brązowo. Ostatecznie kolor stabilizuje około pierwszego roku życia.

Tricolor ma również odmianę niebieską. Nazywa się to niebieski tricolor. Wtedy to co u zwykłego tricolora jest czarne u niebieskiego ma niebieski odcień. Niebieskie beagle również występują w różnych odmianach od bardzo jasnych po ciemniejsze. Jest to w pełni prawidłowe choć bardzo rzadkie umaszczenie. Jako małe szczeniaki takie niebieskie beagle są rzeczywiście bardzo niebieskie. Z czasem kolor niebieski przybiera odcień stalowy. Nos u dorosłych niebieskich beagle jest ciemno szary wpadający w czarny. 

Istnieje również odmiana beagle dwukolorowa tzw bicolor czyli biało brązowy Taki kolor występuję również w wielu wariantach od jasnych do ciemnych . Szczenięta bicolor rodzą się białe lub z lekko zaznaczonym kolorem brązowym lub beżowym i z czasem ciemnieją. Takie umaszczenie jest znacznie rzadsze niż klasyczne tricolor ale częstsze niż blue czyli niebieskie. Nos u dorosłego beagle bicolor jest  brązowo różowy. W  Łaciatej Sforze na przestrzeni 26 lat urodziły się wszystkie powyżej wymienione kolorystyczne odmiany beagle.

Następnym etapem jest siwienie, które tak jak u ludzi tak i psów przebiega u każdego w różnym tempie i w różnym wieku. Reasumując kolor zmienia się przez całe życie psa.

Posiadanie psa to ogromna frajda, ale jednocześnie poważne obowiązki i niemałe wydatki przez całe jego życie. Pomijając sam zakup psa trzeba doliczyć jeszcze koszty szczepień, które trzeba co roku powtarzać, koszty wyżywienia i opieki weterynaryjnej oraz koszty ewentualnych zniszczeń jakie może poczynić w domu jako mały szczeniak. Do tego dochodzą kłopoty z wyjazdem na wakacje, bo przecież nie wszędzie można zabrać ze sobą psa. Jest jeszcze oczywiście codzienny obowiązek wychodzenia z psem na spacer bez względu na pogodę porę roku i nasze własne samopoczucie. Jeżeli jednak pomimo wszystkich minusów zdecydujecie się Państwo na posiadanie psa, to możecie być pewni, że wynagrodzi on Wam wszystkie niedogodności swoja miłością, przyjaźnią i wiernością.    

Zajrzyj do naszego poradnika

Wychowanie szczeniaka

Przewiń do góry