beagle psy, hodowla beagle, szczeniaki beagle, handling, handler, nasza klasa beagle Aktualności      O nas      Beagle      Szczeniaki      Prasa      Galeria      Linki      Kontakt      Handler
 
 
ŁACIATA SFORA - O nas
Hodowla "Łaciata Sfora" jest jedną z pierwszych hodowli beagle w Polsce. Powstała w 1994r.
Od prawie 25 lat hodujemy beagle i można powiedzieć, że wiemy o nich wszystko. Byliśmy pionierami i propagatorami tej rasy w Polsce. Na samym początku naszej przygody z beaglami nawiązaliśmy kontakty z wiodącymi hodowlami duńskimi, stąd nasze psy mają wspaniałe rodowody, w których krzyżują się najlepsze europejskie linie hodowlane. Przez te wszystkie lata dochowaliśmy się wielu wspaniałych beagle, które są jednocześnie doskonałymi psami wystawowymi oraz cudownymi psimi przyjaciółmi. Pierwszy pies z tytułem interchampiona w Polsce - "Bonny Łaciata Sfora" pochodził właśnie z naszej hodowli.
Przede wszystkim zależy nam na znalezieniu dla naszych szczeniąt kochających i szczęśliwych domów. Zawsze staramy się utrzymywać kontakt z nowymi rodzinami naszych maluchów i w razie potrzeby służyć radą oraz pomocą. Dzięki temu poznaliśmy wielu ciekawych ludzi i nawiązaliśmy wiele przyjaźni które trwają do dziś. Beagle z przydomkiem hodowlanym "Łaciata Sfora" mieszkają na całym świecie: w Niemczech, we Francji we Włoszech, w USA a nawet w Japonii.
Dlaczego beagle?
Bo są to niezwykle piękne i mądre psy. Kochamy beagle za ich charakter, temperament, niezależność, inteligencję i łagodność. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to pies dla każdego. Dlatego jeżeli ktoś jest bardzo zapracowany, ma mało czasu to stanowczo odradzamy kupno psa tej rasy. Beagle musi mieć możliwość aby wyładować swój ogromny temperament. Tylko wtedy jest szczęśliwy, a wraz z nim jego właściciel. I nie jest to kwestia wielkości mieszkania tylko ilości czasu poświęcanego psu.

Przez 20 lat Łaciata Sfora kojarzyła się wyłącznie z beagle. W styczniu 2014 dołączyła do nas suczka rasy shiba inu: HIROKO of Bonsai Xandrina. Pomyślałam, że warto spróbować czegoś nowego i zupełnie odmiennego niż beagle. Oczywiście beaglom na zawsze pozostanę wierna i zawsze będzie to moja rasa wiodąca jednak nie mogłam oprzeć się urokowi shiby. Postanowiłam poświęcić shibie odzielną stronę (shibainu.net.pl) ze względu na to, że jest to zupełnie inny pies niż beagle.


Historia "Łaciatej Sfory"

Wszystko zaczęło się od Dumki..........
Dumka Bivalvia to nasza pierwsza suka, którą kupiliśmy trochę przypadkiem. Nigdy nie żałowaliśmy tej decyzji, bo dzięki niej rozpoczęła się nasza przygoda z beaglami, która trwa aż do dziś.
Dumka zaczęła szybko zdobywać na wystawach oceny doskonałe oraz wnioski CWC i w taki oto sposób została protoplastką naszej hodowli "Łaciata Sfora". Dumka przeżyła z nami 12 lat.... odeszła we wrześniu 2004 roku......Dumka Bivalvia

Ojcem Dumki jest DKCH KLBCH KBHV92 KBHV93 Daisy Hills Dynamiske Domino - bardzo zasłużony pies dla hodowli beagle, ojciec wielu Championów w Danii i Europie.
Daisy Hills Dynamiske Domino

Gdy nadeszła pora na pierwsze szczenięta pojechaliśmy do Danii, ponieważ w Polsce nie było jaszcze żadnych odpowiednich dla niej reproduktorów. Tam Dumka została pokryta psem DKCH Daisy Hills Jonglerende Joker.
Daisy Hills Jonglerende Joker

Z tego krycia urodziły się 2 pieski, między innymi Bonny Łaciata Sfora oraz 3 suczki, w tym Baja Łaciata Sfora, która została z nami oraz Bianka Łaciata Sfora, która trafiła do Państwa Grodzkich dając początek ich Hodowli Belle Voix.

Jednocześnie przywieźliśmy z Danii naszego pierwszego psa - Harehunden Drufusa.
I tak to się zaczęło........

Obecnie w naszej hodowli jest 7 beagle które można zobaczyć >> TU <<.

Nasze psy przygotowuje do wystaw i wystawia handler Dorota Dziekońska, która w latach 2001-2002 i 2006-2007 dla Łaciatej Sfory zdobyła:
 • BIS Lublin 2002,
 • 21 razy tytuł "Zwycięzca Młodzieży",
 • 29 wniosków CWC,
 • 11 r-CACIB,
 • 6 CACIB,
 • 10 tytułów "Najpiękniejszy pies/suka w rasie",
 • 10 BOB,
 • 5 BOG II,
 • 2 BOG I,
 • 2 BIS Junior II,
 • 2 BIS Junior I,
 • 2 BOG Junior I,
 • Młodzieżowy zwyciezca klubu,
 • Najpiękniejszy szczeniak rasy beagle na Światowej Wystawie Poznań 2006.

  W ostatnich latach znacznie rzadziej wystawiamy swoje psy ale nadal bardzo dbamy o eksterier i charakter szczeniąt z naszym przydomkiem hodowlanym planując przemyślane krycia najlepszymi reproduktorami.
 • beagle