O nas

Hodowla „Łaciata Sfora” jest jedną z pierwszych hodowli beagle w Polsce. Powstała w 1994r. Działa pod patronatem Związku Kynologicznego w Polsce w ramach Międzynarodowej Federacji FCI z siedzibą w Belgii.

laciata_sfora-1Od prawie 25 lat hodujemy beagle i można powiedzieć, że wiemy o nich wszystko. Byliśmy pionierami i propagatorami tej rasy w Polsce. Na samym początku naszej przygody z beagle nawiązaliśmy kontakty z wiodącymi hodowlami duńskimi, stąd nasze psy mają wspaniałe rodowody, w których krzyżują się najlepsze europejskie i światowe linie hodowlane. Przez te wszystkie lata dochowaliśmy się wielu wspaniałych beagle, które są jednocześnie doskonałymi psami wystawowymi oraz cudownymi psimi przyjaciółmi. Pierwszy pies beagle z tytułem interchampiona w Polsce – „Bonny Łaciata Sfora” pochodził właśnie z naszej hodowli.

Przede wszystkim zależy nam na znalezieniu dla naszych szczeniaków kochających i szczęśliwych domów.
Zawsze staramy się utrzymywać kontakt z nowymi rodzinami naszych maluchów i w razie potrzeby służyć radą oraz pomocą. Dzięki temu poznaliśmy wielu ciekawych ludzi i nawiązaliśmy wiele przyjaźni które trwają do dziś. Beagle z przydomkiem hodowlanym „Łaciata Sfora” mieszkają na całym świecie: w Niemczech, we Francji we Włoszech, w USA a nawet w Japonii.

Hodowanie psów dostarcza bardzo wielu emocji, a jednocześnie jest to ogromna przyjemność i satysfakcja. Hodowla nauczyła nas przede wszystkim cierpliwości, pokory oraz szacunku dla praw natury.

Dlaczego beagle?

Bo są to niezwykle piękne i mądre psy.
Kochamy beagle za ich charakter, temperament, niezależność, inteligencję i łagodność. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to pies dla każdego. Dlatego jeżeli ktoś jest bardzo zapracowany i ma mało czasu to stanowczo odradzamy kupno psa tej rasy. Beagle musi mieć możliwość aby wyładować swój ogromny temperament. Tylko wtedy jest szczęśliwy, a wraz z nim jego właściciel. I nie jest to kwestia wielkości mieszkania tylko ilości czasu poświęcanego psu.

Dorosły beagle osiąga w przybliżeniu wagę od 12 do 16 kg. Wzrost od 35-40 cm w kłębie
Cena beagle zależy od wielu czynników dlatego ceny naszych szczeniaków oraz zasady rezerwacji ustalamy po kontakcie z nami.

Przez wiele lat hodowla Łaciata Sfora kojarzyła się wyłącznie z rasą beagle. W styczniu 2014 dołączyła do nas suczka japońskiej rasy shiba inu. Jednak to właśnie beagle na zawsze pozostaną naszą pierwszą i niekwestionowaną miłością oraz naszą rasą wiodącą. Postanowiliśmy poświęcić rasie shiba oddzielną stronę (shibainu.net.pl) ze względu na to, że jest to zupełnie inny pies niż beagle.

Hodowla Łaciata Sfora należy do najstarszej i najpoważniejszej organizacji kynologicznej w naszym kraju – Związku Kynologicznego w Polsce w skrócie  ZKwP, który jest zrzeszony w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI z siedzibą w Belgii. Rodowody naszych psów są dokumentami uznawanymi na całym świecie.