beagle psy, hodowla beagle, szczeniaki beagle, handling, handler, nasza klasa beagle Aktualności      O nas      Beagle      Szczeniaki      Prasa      Galeria      Linki      Kontakt      Handler
 
 
SZCZENIAKI

Posiadamy na sprzedaż ślicznego pieska z miotu "I" o imieniu INDIANA JONES. Piesek ma 9 tygodni i jest już gotowy na zmianę domu.

     
INDIANA JONES


Na nowy dom czeka również cudowna 2,5 miesięczna suczka Europa - Punia. Punia jest córką naszego reproduktora Asasello Łaciata Sfora.

           
EUROPA-Punia

W sprawie szczeniaków prosimy o kontakt: tel. +48 515 987 715 e-mail: beagle.net.pl@gmail.comPosiadanie psa to ogromna frajda, ale jednocześnie poważne obowiązki i niemałe wydatki. Pomijając sam zakup psa trzeba doliczyć jeszcze koszty szczepień, które trzeba co roku powtarzać, koszty wyżywienia i opieki weterynaryjnej oraz koszty ewentualnych zniszczeń jakie może poczynić w domu jako mały szczeniak. Do tego dochodzą kłopoty z wyjazdem na wakacje, bo przecież nie wszędzie można zabrać ze sobą psa. Jest jeszcze oczywiście codzienny obowiązek wychodzenia z psem na spacer bez względu na pogodę porę roku i nasze własne samopoczucie.

Jeżeli jednak pomimo wszystkich minusów zdecydujecie się Państwo na posiadanie psa, to możecie być pewni, że wynagrodzi on Wam wszystkie niedogodności swoja miłością, przyjaźnią i wiernością.

Przez te wszystkie lata dochowaliśmy się wielu wspaniałych beagli, które są jednocześnie doskonałymi psami wystawowymi, jak i cudownymi psimi przyjaciółmi. Jednak przede wszystkim zależy nam na znalezieniu dla nich kochających i szczęśliwych domów. Zawsze staramy się utrzymywać kontakt z nowymi rodzinami naszych maluchów i w razie potrzeby służyć poradą i pomocą. Dzięki temu poznaliśmy wielu ciekawych ludzi i nawiązaliśmy wiele przyjaźni które trwają do dziś.

Zawsze bardzo cieszymy się, gdy przyszli opiekunowie naszych psów deklarują chęć wystawiania swoich pupili i bardzo chętnie w takim przypadku dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.
Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie ze wszystkich szczeniąt wyrosną gwiazdy wystawowych ringów. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze szczeniaki psychicznie i eksterierowo wypadały jak najlepiej i miały duże szanse wyrosnąć na pięknych, mądrych, zdrowych i prawidlowo zsocjalizowanych przedstawicieli rasy. W tym celu bardzo starannie dobieramy rodziców i dbamy o odpowiednie żywienie, opiekę medyczną i prawidłową socjalizację szczeniąt. Szczenięta odchowują się w naszym w domu w stałym kontakcie z ludźmi i innymi psami.
W hodowli jednak nie wszystko da się przewidzieć, chociaż wieloletnie doświadczenie, które posiadamy minimalizuje ryzyko pomyłki w tym względzie. Nigdy niczego nie ukrywamy i jeżeli naszym zdaniem dany szczeniak rokuje "wystawowo" trochę gorzej niż pozostałe, zawsze informujemy o tym przyszłych właścicieli. Z dobrze zapowiadającego się szczeniaka nie zawsze wyrasta wystawowy champion, natomiast ze źle zapowiadającego się - prawie nigdy.

Praktyczne wskazówki dla nowych właścicieli naszych psów

 • Szczepienia
  Szczenięta odchodzą od nas do nowych domów po ukończeniu 8 tygodni życia. Mają za sobą pierwsze szczepienie Nobivagiem Puppy wykonane w 6 tyg. życia - jest to pierwsze z serii trzech szczepień, które wykonuje się w odstępie od dwóch do trzech tygodni. Następne szczepienia odbywają się już pod nadzorem nowego właściciela psa zgodnie z harmonogramem, jaki wyznaczy lekarz weterynarii, pod którego opieką znajdzie się szczeniak. Oczywiście, jeżeli szczenięta zostają u nas dłużej, to wtedy my wykonujemy wszystkie szczepienia zgodnie z kalendarzem. Wykonuje się je w 6-7, 8-9, 10-12 tygodniu życia.
  Na końcu szczepi się psa przeciw wściekliźnie. Radzę wykonać to szczepienie nie wcześniej niż po ukończeniu 6 miesięcy życia chyba, że istnieje taka konieczność ze względu np. na wyjazd za granicę lub lokalne zagrożenie wścieklizną.
  Szczenięta nabierają pełnej odporności dopiero po wykonaniu całej serii szczepień i dopiero wtedy mogą kontaktować się z obcymi psami. Nie znaczy to, że w ogóle nie mogą wychodzić na dwór. Szczeniaki jak najbardziej mogą być wypuszczane, ale na ogrodzonym terenie, do którego nie mają dostępu nieznane psy (własna działka i ogród). W przypadku trzymania psa w mieszkaniu w bloku, należy w sposób maksymalny ograniczać kontakt szczeniaka z innymi psami.

 • Odrobaczanie
  Na pięć dni przed każdym szczepieniem trzeba szczeniaczka odrobaczyć. W tym celu należy udać się do weterynarza, aby zapisał odpowiednie środki. Można iść bez psa, ale przedtem trzeba go zważyć, aby lekarz mógł dobrze dobrać dawkę do wagi psa. Odrobaczenie szczeniaków zaczyna się w wieku 3 tygodni, kiedy jeszcze są z matką. Później należy je wykonywać co dwa tygodnie, na pięć dni przed każdym kolejnym szczepieniem. Po zakończeniu cyklu szczepień trzeba odrobaczać szczeniaka raz na trzy miesiące, aż do ukończenia przez niego pierwszego roku życia. Potem wystarczy odrobaczać go raz na pół roku przez całe życie psa.
  Uwaga - bezpośrednio po zażyciu środka na odrobaczenie szczeniak może być lekko osowiały przez dzień lub dwa.

 • Karmienie
  Na rynku jest wiele dobrych karm, takich jak Eukanuba Hill's czy Bosch, itp. Ja swoje szczenięta karmię karmą Royal Canin junior dla psów średnich.
  Początkowo karmimy szczeniaczka od 3 do 5-ciu razy dziennie. Nie należy się zbytnio przejmować, jeżeli piesek zje trochę mniej lub trochę więcej niż jest to zalecane. Najważniejsze, aby nie był głodny. Taki maluszek doskonale sam sobie reguluje ilość zjedzonej karmy i na pewno nie da się zagłodzić ani przekarmić. Piesek zawsze musi mieć dostęp do świeżej wody.
  Mniej więcej, kiedy szczeniak skończy pół roku należy zacząć ograniczać mu jedzenie do dwóch posiłków dziennie i wtedy też należy bacznie zwracać uwagę, aby się nie przejadał. Beagle w wieku 6 miesięcy bardzo intensywny wzrost ma już za sobą i łatwo może nabrać nadwagi, co jest bardzo niekorzystne dla jego zdrowia.
  W wieku 12 miesięcy karmimy pieska już tylko raz dziennie. Kiedy karmimy psa dobrą karmą, a taką jest Royal Canin, nie musimy martwić się o podawanie mu preparatów witaminowych i wapniowych. Wystarczy to, co jest w karmie.
  Natomiast zupełnie nie zalecałabym karmienia psa resztkami z "pańskiego stołu". Jedzenie takie pozbawione jest zazwyczaj wszelkich składników, które są niezbędne dla prawidłowego psiego rozwoju.

 • Legowisko
  W nowym domu piesek powinien mieć wyznaczone swoje miejsce do wypoczynku i spania, gdzie będzie miał możliwość schronienia się i nie będzie przez nikogo niepokojony. Legowisko dla psa musi być jednocześnie jego azylem.
  Jeśli nie chcecie Państwo, by Wasz pupil spał z Wami w łóżku, czy wylegiwał się na kanapie lub fotelu, nie pozwalajcie mu na to od początku. Psa (a zwłaszcza beagle) potem trudno będzie tego oduczyć. Najlepiej, by od razu szczeniaczek był przyuczany do spania wyłącznie w swoim legowisku. Z doświadczenia wiem, że i tak prędzej czy później wyląduje w Waszym łóżku ale należy chociaż spróbować ;))) Na legowisko polecam niezastąpiony drybed. Łatwo utrzymać go w czystości i jest praktycznie niezniszczalny. Moje najstarsze drybed-y mają 16 lat i ciągle nadają się do użytku !!!!!! Drybed można zamówić w internecie lub kupić na wystawie psów rasowych (na mojej stronie zamieszczam co roku kalendarz wystaw).
  Najlepiej zaopatrzyć się w największy drybed i z niego przyciąć kilka posłanek w zależności od potrzeb. Istnieją trzy rodzaje drybed-ów. Ja preferuję ten najgrubszy, z najdłuższym włosem, ale pozostałe też są odpowiednie i doskonale służą psu za posłanie.
  Drybed można położyć bezpośrednio na podłodze lub umieścić go w transporterze, z którego po wyjęciu kratki robi się świetna i łatwa do utrzymania w czystości buda dająca szczeniakowi poczucie bezpieczeństwa.
  Można kupić też plastykowe łóżko firmy Perla, Ferplast albo Dido.
  Tworzywa, z których są one wykonane, nie da się pogryźć. Takie łóżeczko będzie służyć pieskowi przez całe życie. Łatwo też utrzymać je w czystości. • Zabawki
  Wbrew pozorom nie należy kupować szczeniakowi dużej ilości zabawek. Młody piesek szybko się nimi nudzi. Dlatego najlepiej kupić mu gryzaczki pochodzenia naturalnego, skórzane prasowane kości, świńskie uszy czy ścięgna lub wołowe peniski lub żwacze - wszystko do nabycia w sklepach zoologicznych.
  Dobre do gryzienia są również długie kości wołowe lub cielęce. Można samemu kupić taką kość dobrze ją wygotować i dać szczeniakowi. Najlepiej nadają się dla szczeniaka końcówki dużych kości tzw główki pokryte smakowitą chrząstką . Gdy się z nimi rozprawi - a będzie miał z tym dużo roboty - należy kość zabrać i ewentualnie sprawić mu nową. Szczeniakowi można również dać do tarmoszenia starą i niepotrzebną ściereczkę, a z rozkoszą rozerwie ją na strzępy. Dobre są tez zabawki typu Kong. Można napełnić je smakołykami i tym samym zająć pieska na jakiś czas.

 • Identyfikatory
  Wszystkie rasowe psy posiadają tatuaż. Beagle mają go przeważnie w lewym uchu. Niektórzy hodowcy tatuują szczeniaki w lewej pachwinie. Tatuaż zawiera informacje z jakiej hodowli pochodzi dany pies. Jednak w przypadku zaginięcia psa, znalazca musi zadać sobie trochę trudu, aby odszukać hodowcę i przez niego dotrzeć do właściciela zguby. Nie wszyscy, którzy znajdują psa zdają sobie sprawę z istnienia tatuażu, tym bardziej że tatuaż z czasem staje się mało widoczny. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć psa w odpowiedni identyfikator. Powinien być on łatwy do odczytania i dobrze przymocowany do obroży tak, aby pies nie mógł go zgubić. Kontakt do firmy produkującej jedne z lepszych metalowych identyfikatorów, łatwych do zamontowania dzięki nitom, które dostaje się w zestawie.
  sidxsid@wp.pl lub GG 1305312
 • Wskazane jest również zachipowanie psa, co zwiększa szanse na ewentualne odnalezienie go w przypadku gdy się zgubi. Można to zrobić u lekarza weterynarii. Należy przy tym pamiętać, aby dane z chipa powprowadzać do jak największej ilości baz danych, co ułatwi w przyszłości identyfikację psa.
  Bazy danych ogólnopolskie: www.safe-animal.eu,   www.identyfikacja.pl

  Warto w tym miejscu wspomnieć o urządzeniu o nazwie ASTRO. Jest to system służący do lokalizowania psa oparty na zasadzie nawigacji GPS. Używany jest on w USA przez myśliwych. Być może przyjmie się również u nas.


 • Inne akcesoria
  Oprócz tego należy się zaopatrzyć w:
  - dwie metalowe miski na jedzenie i wodę,
  - obrożę z możliwością regulacji obwodu,
  - smycz rozciąganą (ja preferuję 8 metrową firmy Flexi nr 3 dla dużych psów - beagle nieźle ciągnie i wytrzymała smycz może nam starczyć na wiele lat),
  - matę do przewożenia psa samochodem (do kupienia w sklepach zoologicznych, a także w sklepach motoryzacyjnych.

  Wszystkie polecane przeze mnie akcesoria dla psa są najlepszej jakości, ale jednocześnie zakup ich wiąże się z dużymi kosztami . Oczywiście pies równie dobrze jak na drybedzie będzie spał na grubym starym kocu (choć długo on mu nie posłuży...) położonym wprost na podłodze. Zamiast firmowych zabawek równie dobrze można dać mu do zabawy zwykłą kauczukową piłeczkę. Wszystkie psie gadżety są sprawą drugorzędną, gdyż najistotniejsza ze wszystkiego jest Państwa miłość, cierpliwość i czas, który poświęcacie swojemu psu. Dobra przyjazna atmosfera, oraz jasne zasady funkcjonowania w nowym domu są dla niego najwazniejsze.

 • Wychowanie psa
  Kluczem do sukcesu w wychowaniu szczeniaka jest konsekwencja i "anielska" cierpliwość oraz proste i zrozumiale komunikaty którymi porozumiewamy się z psem. Nie wymagajmy zbyt dużo na raz ponieważ mały szczeniak szybko się nudzi. Nauka zawsze powinna być połączona z zabawą tak aby sprawiała psu przyjemność. Czasami trzeba użyć sposobu aby osiągnąć zamierzony efekt a satysfakcja z wzorowo ułożonego beagle jest nagrodą za trud włożony w jego wychowanie. Nie oczekujmy od niego więcej niż to jest możliwe i nie przypisujmy motywom jego postępowania cech ludzkich. Kochajmy go takim jakim jest.
  Każdy kto zdecyduje się na beagle powinien pamiętać ze jest to przede wszystkim pies gończy o niespożytych pokładach energii. Żadne szkolenia i opieka najlepszego nawet psychologa nie zmieni jego natury i nie zdejmie z właściciela obowiązku zapewnienia psu codziennej dużej porcji ruchu. Szczęśliwy beagle to zmęczony beagle.

  Godne polecenia są tzw "psie przedszkola". Szczeniak ma tam możliwość zabawy z innymi młodymi psami a właściciel pod okiem specjalisty może stawiać pierwsze kroki w układaniu swojego pupila i wymieniać doświadczenia z innymi psiarzami. Oczywiście jeżeli nie ma możliwości korzystania z takiego przedszkola to równie dobre są kontakty z innymi psami na spacerach. Tak czy owak młody pies musi mieć możliwość na spotykanie innych przedstawicieli swojego gatunku ponieważ jest mu to niezbędne do prawidłowej socjalizacji.
  Doskonałą i godną polecenia jest tzw. klikerowa metoda szkolenia psów. Jest to metoda polegająca na wyrobieniu u psa przyjemnych skojarzeń związanych z dźwiękiem klikera i z określonymi, pożądanymi przez opiekuna zachowaniami. Metoda jest oparta na tzw "pozytywnym wzmocnieniu" czyli nagradzaniu psa.

  Największym wrogiem beagle jest nuda i długotrwała samotność. Brak czasu poświęcanego psu prędzej czy później zemści się na jego opiekunie. Beagle to wulkan energii, która musi znaleźć ujście w zabawie, w kontakcie z innymi psami oraz w codziennej możliwości wybiegania się i wybawienia. Zamknięty na długie godziny w największym nawet domu i w największym ogrodzie beagle będzie się frustrować a jego energia może zamienić się w działania niszczycielskie.

  Jeżeli chcemy, aby nasz beagle nie sprawiał nam problemów, od samego początku należy go wdrożyć do systematycznego i poukładanego życia.. Wszystko powinno odbywać się o określonych porach: karmienie, spacer, zabawa, wypoczynek. Taka systematyczność daje psu poczucie bezpieczeństwa i wyrabia w nim nawyki dostosowane do naszego harmonogramu dnia.


  Jeden porządny spacer w ciągu dnia to czas szaleństw i to należy psu ABSOLUTNIE zapewnić. Pozostałe spacery mogą być krótsze. Dorosłego beagle należy wyprowadzać nie rzadziej niż 4 razy dziennie. Zalecałabym, żeby zawsze psa wyprowadzać na smyczy, chyba, że uda się ułożyć go na tyle aby zawsze mieć nad nim kontrolę. Jeśli mają Państwo ogród, należy dokładnie przejrzeć, czy w ogrodzeniu nie znajdują się miejsca, przez które pies może przedostać się na zewnątrz (np. źle napięta siatka).

  W czasie nauki czystości trzeba starać się mieć szczeniaka cały czas pod kontrola aby nie przegapić sygnałów kiedy ma ochotę się załatwić. Gdy widzimy, że szczeniak kręci się w specyficzny sposób albo nagle znika w drugim pokoju można spodziewać się zrobi siusiu. Wtedy należy delikatnie wziąć go na ręce postawić go tam gdzie chcemy aby się załatwił. Podobnie trzeba postępować po każdym przebudzeniu i posiłku. Dla osób, które mają ogród to zadanie jest dużo prostsze niż dla tych, którzy mieszkają w bloku. W okresie kwarantanny gdy nie można wyprowadzić psa na dwór staramy się obserwować szczeniaka, aby przygotować mu gazety do siusiania w miejscu, które sam wybierze. To będzie jego toaleta i należy się starać, aby zawsze załatwiał się właśnie tam. Czas siusiania na gazety należy skrócić do koniecznego minimum i jak tylko będzie to możliwe jak najczęściej wychodzić ze szczeniakiem na zewnątrz i za każdym razem kiedy piesek się załatwi pochwalić go . Gdy zdarzy mu się wpadka nie wolno go karcić. Początkowo wpadek będzie sporo z czasem ich ilość zacznie maleć aż któregoś dnia okaże się ze nauka jest zakończona ;))).


  Beagle są z natury łagodne co nie znaczy, że nie ma wśród nich osobników o silnym dominującym charakterze. Dlatego aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek od samego początku należy konsekwentnie egzekwować od psa odpowiedniego zachowania. Warczenie przy misce czy kości, nieustępowanie miejsca na fotelu i traktowanie Państwa łóżka jak swojego, szaleńcze ciągnięcie na spacerach to pierwsze oznaki, że pies wchodzi Wam na głowę. Jeżeli nie potraficie Państwo sami poradzić sobie z takim niesfornym zachowaniem Waszego psa, najlepiej od razu zwrócić się o pomoc do hodowcy lub do specjalisty od szkolenia psów. Zasada jest prosta im wcześniej tym lepiej.

  Przeważnie winę za złe zachowania psa ponosi człowiek poprzez niezrozumienie i nieumiejętność zaspokojenia jego podstawowych potrzeb; ruchu zabawy beztroski i bezpieczeństwa i przynależności. Mały szczeniaczek jest jak dziecko, które dla prawidłowego rozwoju potrzebuje mądrej miłości i uwagi połączonej z konsekwencją i cierpliwością.Nie oczekujmy od niego więcej niż to jest możliwe i nie przypisujmy motywom jego postępowania cech ludzkich. Nic nie przychodzi samo i aby mieć dobrze ułożonego i szczęśliwego psa należy dać mu dużo swojego czasu.

  Bożena Łukasiewicz

  PS. Jeśli ktoregoś dnia stwierdzą Państwo, że wydają na swojego psa więcej, niż na siebie, to będzie oznaczało, że poczuli Państwo bigla.


 • beagle