Legowisko
W nowym domu piesek powinien mieć wyznaczone swoje miejsce do wypoczynku i spania, gdzie będzie miał możliwość schronienia się i nie będzie przez nikogo niepokojony. Legowisko dla psa musi być jednocześnie jego azylem.
Jeśli nie chcecie Państwo, by Wasz pupil spał z Wami w łóżku, czy wylegiwał się na kanapie lub fotelu, nie pozwalajcie mu na to od początku. Psa (a zwłaszcza beagle) potem trudno będzie tego oduczyć. Najlepiej, by od razu szczeniaczek był przyuczany do spania wyłącznie w swoim legowisku. Z doświadczenia wiem, że i tak prędzej czy później wyląduje w Waszym łóżku ale należy chociaż spróbować.
Na legowisko polecam niezastąpiony drybed. Łatwo utrzymać go w czystości i jest praktycznie niezniszczalny. Moje najstarsze drybed-y mają 20 lat i ciągle nadają się do użytku !!!!!! Drybed można zamówić w internecie lub kupić na wystawie psów rasowych (na mojej stronie zamieszczam co roku kalendarz wystaw).


Najlepiej zaopatrzyć się w największy drybed i z niego przyciąć kilka posłanek w zależności od potrzeb. Istnieją trzy rodzaje drybed-ów. Ja preferuję ten najgrubszy, z najdłuższym włosem, ale pozostałe też są odpowiednie i doskonale służą psu za posłanie.
Drybed można położyć bezpośrednio na podłodze lub umieścić go w transporterze, z którego po wyjęciu kratki robi się świetna i łatwa do utrzymania w czystości buda dająca szczeniakowi poczucie bezpieczeństwa.
Można kupić też plastykowe łóżko firmy Perla, Ferplast albo Dido.
Tworzywa, z których są one wykonane, nie da się pogryźć. Takie łóżeczko będzie służyć pieskowi przez całe życie. Łatwo też utrzymać je w czystości.