Karmienie
Na rynku jest wiele dobrych karm, takich jak Eukanuba Hill's czy Bosch, itp. Ja swoje szczenięta karmię karm± Royal Canin junior dla psów ¶rednich.
Pocz±tkowo karmimy szczeniaczka od 3 do 5-ciu razy dziennie. Nie należy się zbytnio przejmować, jeżeli piesek zje trochę mniej lub trochę więcej niż jest to zalecane. Najważniejsze, aby nie był głodny. Taki maluszek doskonale sam sobie reguluje ilo¶ć zjedzonej karmy i na pewno nie da się zagłodzić ani przekarmić. Piesek zawsze musi mieć dostęp do ¶wieżej wody.
Mniej więcej kiedy szczeniak skończy pół roku należy zacz±ć ograniczać mu jedzenie do dwóch posiłków dziennie i wtedy też należy bacznie zwracać uwagę, aby się nie przejadał. Beagle w wieku 6 miesięcy bardzo intensywny wzrost ma już za sob± i łatwo może nabrać nadwagi, co jest bardzo niekorzystne dla jego zdrowia.
W wieku 12 miesięcy karmimy pieska już tylko raz dziennie. Kiedy karmimy psa dobr± karm±, a tak± jest Royal Canin, nie musimy martwić się o podawanie mu preparatów witaminowych i wapniowych. Wystarczy to, co jest w karmie.

Natomiast zupełnie nie zalecałabym karmienia psa resztkami z "pańskiego stołu". Jedzenie takie pozbawione jest zazwyczaj wszelkich składników, które s± niezbędne dla prawidłowego psiego rozwoju.