O mnieZdjęcie: Jadwiga Konkiel
Nazywam się Dorota Dziekońska.

Zajmuję się handlingiem, czyli wystawianiem psów.

Psy towarzyszą mi od urodzenia. Wychowywałam się z nimi i uczyłam ich języka.
11 lat temu zajęłam sie także ich wystawianiem. I to moje nowe hobby okazało się prawdziwą pasją. Dzisiaj większość weekendów w roku spędzam na wystawach.
Pamiętam jednak doskonale jak trudne są początki.... Dobre wystawienie psa jest trudną sztuką, a początkujący wystawca nie ma wielu możliwości dowiedzenia się o co w tym wszystkim chodzi. Dlatego też od pewnego czasu pomagam wlaścicielom przygotować ich psy do wystaw. Często również wystawiam psy tym, kórzy nie mają czasu bądź ochoty sami spróbować swoich sił na ringu.
Do tej pory z powodzeniem wystawiałam wiele beagli i seterów angielskich ale także wyżła niemieckiego krótkowłosego, wyżła weimarskiego, hovawarta, setera irlandzkiego, nowofunlanda i amerykańskiego cocker spaniela.
Fascynuje mnie praca z psem, nawiązywanie z nim kontaktu i w końcu prezentacja na ringu. Staram się by wystawiane przeze mnie psy lubiły wystawy, a występy traktowały jak zabawę a nie przymus. Często pomagam również wlaścicielom dogadać się z ich psami. Uczę ich nie tylko prezentacji psa na wystawach ale i tego jak wpoić psu podstawy posłuszeństwa.

Jeśli potrzebują Państwo kogoś kto pomoże Wam dogadać się z własnym psem, bądź chcieliby Państwo zrobić z niego gwiazdę ringów chętnie Wam w tym pomogę.

Dorota z beaglem
Warszawa ul. Bielawska 1   tel.: 501 086 082   e-mail: doreek@hot.pl